تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

قــرار داد مشـــاوره حقـوقـی با شرکتها

                                                      هو نعم المولی و نعم الوکیل

          به تاریخ         فی مابین شرکت             با مدیریت آقای                از یک طرف و آقای ............. وکیل پایه یک دادگستری قرارداد انجام و ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شرح ذیل منعقد میگردد:

         مـــاده1- موضوع قرارداد عبارت است از ارائه خدمات مشاوره حقوقی به شرکت مارالذکر درطول مدت قرارداد که مشاور تعهد می نماید در انجام آن کمال دقت، جدیّت و مساعدت لازم را مبذول نماید.

         ماده2- مدت قرارداد از تاریخ           لغایت تاریخ           خواهد بود.

         مـــاده3- حق الزحمه خدمات طی مدت این قرارداد ازقرار ماهیانه به مبلغ --------- ریال معادل ------- تومان می باشد که مالیات و سایر حقوقی دولتی متعلقه به عهده شرکت می باشد درضمن حق المشاره مقرره در اول هرماه به همراه حقوق سایر کارکنان  به حساب مشاور به شماره  ............... نزد بانک       شعبه         واریز و پرداخت خواهد شد.

         تبصره- در صورت عدم پرداخت حق المشاوره مقررحداکثر تا دهم مشاورمختاراز فسخ قرارداد بوده وبدون نیازبه هیچ اعلام کتبی به شرکت از انجام امورات مشاوره خودداری نموده ودر پرونده هائی که اعلام وکالت کرده است مختار در استعفاء خواهد بود و هیچ مسئولیتی در تعقیب پرونده های نخواهد داشت.  

         مــاده4- در مواردی که حضور مشاور در جلسات اداری و قضایی ضرورت داشته باشد لازم است مرجع مشاوره گیرنده (شرکت) لااقل پنج/5 روز قبل و یا در موارد خاص در اولین فرصت ممکن زمان، مکان و موضوع جلسه را به اطلاع مشاور رسانده و کلیه اطلاعات، مدارک و مستندات لازم را در اختیار او قرار دهد. و مشاور نیز متعهد به انجام امورات محوله مشاوره ای در اسرع وقت خواهد بود.

           مـــاده5- در شرایط خاص و بر حسب نیاز برای انجام امورات محوله مشاوره ای اعزام مشاور به مأموریت های خارج از شهر ... ضرورت داشته باشد، تأمین خدمات و تسهیلات مورد لزوم وهمچنین پرداخت فوق العاده متعلقه  طبق ضوابط و تعرفه وکلای دادگستری و مشاورین حقوقی لازم الاجرا و قابل پرداخت خواهد بود.

          مـــاده6- در صورت فسخ قرارداد مزبور از ناحیه شرکت در مدت مقرر، شرکت مکلف به پرداخت حق الزحمه مشاور طبق تعرفه حق الوکاله مصوب ریاست محترم قوه قضائیه به نسبت کار انجام شده (با کسرمیزان دریافتی قبلی) می باشد.

          مــاده 7- در صورت ضرورت  انجام مشاوره با اعلام وکالت در پرونده های مطروحه از مراجع قضایی و اداری، پرداخت هزینه های مالیاتی متعلقه به عهده شرکت می باشد.

          مــاده 8- در صورت عدم تمدید قرارداد مزبور در پایان دوره، کماکان وکالت مشاور در پرونده هائی که تا پایان دوره اعلام وکالت نموده است استدامه یافته و در این صورت شرکت نسبت به کارهائی که بعد از اتمام قرارداد حاضر باقی خواهد ماند مکلف به پرداخت 50 پنجاه درصد حق الوکاله وکیل طبق تعرفه کانون وکلا خواهد بود. در صورت تمدید قرارداد مشاوره طبق توافقی که خواهد شد، عمل میگردد.

          تبصره- در صورت عدم اتمام امورات مشاوره ای موضوع این قرارداد در مدت مقرر در ماده2 قرارداد حاضر با شرایط مزبور خود به خود تا تاریخ....... تمدید شده و در پایان تاریخ مزبور مفاد ماده 8 لازم الاجرا خواهد شد.

          مـــاده 9- شرکت موظف است کلیه هزینه های قانونی (اعم ازهزینه های دادرسی و تمبر دادخواست ها، هزینه سفر و هزینه های کارشناسی و اوراق و اجرای قرارهای قانونی و معاینات وتحقیقات محلی و غیره...) را با اعلام شفاهی وکیل از طریق تماس تلفنی در موعدی که اعلام و مقرر میگردد پرداخت نماید. در صورت تعلل و تأخیر، مسئولیتی متوجه مشاور نخواهد شد.

         مــاده 10- شرکت موظف است کلیه اسناد و مدارک و اطلاعات موجود مؤثر و مرتبط به دعوئی را در شروع هر کار مشاوره ای و آنچه که متعاقباً تحصیل میگردد را در اسرع وقت و به موقع در اختیار وکیل قرار دهد. مضافاً کلیه مدارک و اطلاعات داده شده واقعی بوده و اصالت دارد و هیچ مدرک و موضوعی از وکیل کتمان نخواهد شد در صورت اثبات خلاف، مشاور مسئولیتی نخواهد داشت.

          مـــاده 11- اثر عدم پیشرفت دعوی در هر مورد قبلاً به مسئولین شرکت تذکر داده شده و موکل (شرکت) با امضاء این قرارداد، اقرار به اطلاع و قبول نموده است.

         مـــاده 12- این قرارداد در 2/ دو نسخه تنظیم و مشتمل بر 3/ سه صفحه و 12/ دوازده ماده می باشد. ز5/10/86

                                 امضاء مدیران شرکت                            امضاء وکیل

   


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 12 آذر 1394 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : , , , , , , , , , , , , ,

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 1 آبان 1396

 • تعداد وبلاگ :55487
 • تعداد مطالب :161026
 • بازدید امروز :165891
 • بازدید داخلی :14232
 • کاربران حاضر :180
 • رباتهای جستجوگر:344
 • همه حاضرین :524

تگ های برتر